Wydarzenia
w Metropolitalnym Regionie Szczecina

12. lipca 2024 | 19:00-21:00 czas
Klosterruine Eldena w 17493 Greifswald

SIGNUM i przyjaciele

Pięć koncertów kameralnych w ramach programu rezydencyjnego kwartetu saksofonowego SIGNUM odbędzie się pod hasłem "SIGNUMs & Friends". Muzycy zaprosili na te wieczory do Meklemburgii-Pomorza Przedniego siedmiu ekscytujących artystów i przygotowują niezwykły program koncertowy z wieloma niezwykłymi aranżacjami znanych utworów. Co najmniej jeden z gości jest już dobrze znany festiwalowej publiczności: Laureat festiwalu i perkusista Alexei Gerassimez. Ale czym byłaby ta seria dla publiczności bez nowych spotkań - SIGNUM wykorzystują te ramy również do przedstawienia muzycznych osobowości Alexandry Soumm, Fedora Rudina, Hiyoli Togawy, a także Konstantina Manaeva, Nicole Pressler i Danae Dörken, z którymi mają wiele wspólnego zarówno muzycznie, jak i osobiście. Zaprzyjaźnieni artyści wystąpią razem podczas wszystkich pięciu wieczorów, prezentując różne oblicza swoich umiejętności.
Na trzeci wieczór "SIGNUMs and Friends" muzycy wybrali ruiny klasztoru Eldena - idealne miejsce na romantyczny program z muzyką z "Porgy and Bess" George'a Gershwina i Grand Tango Astora Piazolli, który został zaaranżowany na skład saksofonów, co obiecuje zupełnie nowe wrażenia słuchowe.

Uwagi

Łączona zniżka dostępna 10% zniżki przy rezerwacji co najmniej 2 wydarzeń z serii "SIGNUMs & Friends". Zniżka jest automatycznie przyznawana w koszyku zakupów w sklepie z biletami.

Ten koncert nie jest dostępny dla osób na wózkach inwalidzkich.

Kontakt

Festspiele Mecklenburg-Vorpommern
Lindenstr. 1
19055 Schwerin

Telefon: 03855918585